Chrystus Żyje!

Galeria grafiki młodzieżowej

Drodzy Młodzi!

Tak wielu z Was posiada wspaniałe talenty, którymi obdarzył Was Bóg. Zapewne mieliście już wiele okazji aby dzielić się nimi z najbliższymi. Jest to bardzo dobre, kiedy nie zatrzymujemy jedynie dla siebie tego, czym możemy ubogacić świat.

W okresie Wielkanocnym – kiedy jako katolicy w szczególny sposób doświadczamy spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem – zapraszamy do podzielenia się z innymi Waszymi talentami graficznymi. Oto szczegóły propozycji Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Elbląskiej:

 1. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprasza do współtworzenia projektu
  „Chrystus żyje! Galeria grafiki młodzieżowej”.
 2. Zadaniem osób, które chcą wziąć w nim udział jest przygotowanie prac graficznych: zdjęcia, rysunku, komiksu, memu, kolażu, grafiki itp. na jeden z poniższych tematów:

  a. Jak spotkałem/spotkałam żyjącego Jezusa?
  b. Co dobrego robię dla innych jako uczeń Jezusa?


 3. Propozycja ta jest przeznaczona dla młodzieży szkół średnich oraz studentów do 26. roku życia mieszkających na ternie diecezji elbląskiej lub z niej pochodzących.
 4. Grafika powinna mieścić się na jednym arkuszu formatu A4 lub A3.
 5. Osoby chcące wziąć udział w projekcie „Chrystus żyje!” muszą do 22.04.2021 wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się TU.
 6. Rozdzielczość obrazu nie może być mniejsza niż 3600×2545 pikseli, 300dpi. Do pracy należy dołączyć również plik tekstowy zawierający opis nadesłanego dzieła. Do 02.05.2021 należy nadesłać swoją pracę graficzną w formie pliku jpg na adres:

  mdelblaskiej@gmail.com


 7. Nadesłane grafiki wraz z opisami zostaną zamieszczona na profilu FB Młodzież Diecezji Elbląskiej.
 8. Nadesłanie grafiki oznacza wyrażenie zgody na jej publikację oraz oznaczenie autora w mediach społecznościowych, a także na jego wydruk i publiczną prezentację.
 9. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, uczestnicy projektu zostaną zaproszeni w ustalonym terminie na wspólną modlitwę do Elbląga oraz na prezentacje wystawy z ich pracami. Jeśli nie, utworzona zostanie wirtualna galeria prac przygotowanych przez młodzież.
 10. Dla wszystkich uczestników projektu przewidziane są drobne nagrody rzeczowe.